تبلیغات
Ž - مطالب شهریور 1396
 
Ž
 
 


خبرگزاری ایسنا: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از به کارگیری فناوری پلاسما برای زباله‌های عفونی بیمارستانی در بابل خبرداد و گفت: سال گذشته ایران بیشترین رشد علمی در کشورهای دنیا را با افزایش 18 درصدی مقالات به دست آورد.

سورنا ستاری در جمع خبرنگاران در ساری اظهار کرد: یکی از بحث‌های جدی محیط زیست به ویژه در شمال کشور زباله است که به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است، دو سایت در ساری و نوشهر در حال فعالیت در این زمینه فعال هستند و این آمادگی وجود دارد از نظر مالی نیز به صورت یارانه برای دفع زباله کمک شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به کارگیری فناوری پلاسما برای زباله‌های عفونی بیمارستانی در بابل خاطرنشان کرد: این تولید داخلی است و مشابه خارجی ندارد.

ستاری با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا مبالغی را از وزارت کشور به شهرداری‌ها تخصیص گیرد، گفت: آن چیزی که در معاونت علمی قابلیت دارد این است که تکنولوژی تا حد توسعه و پایلوت پیاده‌سازی شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد مقالات ثبت خارجی و داخلی اختراعات بر روی اقتصاد دانشگاه‌ها تاثیر گذار است، اظهار کرد: سال گذشته ایران بیشترین رشد علمی در کشورهای دنیا را با افزایش 18 درصدی مقالات به دست آورد در حالی که آمریکا رشد منفی 5 درصد را داشت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه رشد مقالات امسال بیشتر از سال گذشته بوده است، گفت: ایران در نانو به رتبه چهارم رسید و در بسیاری از رشته‌ها از نظر تعداد مقالات در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

ستاری با اشاره به اینکه در علوم انسانی مشکلات فراوانی وجود دارد، چرا که تعداد مقالات در این زمینه در ایران کم و در رتبه 44 جهان قرار گرفته است، اظهار کرد: سیستم آموزشی در کشور سنتی است و این امر نمی‌تواند موجب توسعه شود.

وی با بیان اینکه استارت آپ‌های حوزه خدمات به شدت رشد می‌کند و سیستم سنتی این تغییرات را تحمل نمی‌کند، افزود: بزرگترین مشکل اشتغال، محیط کسب و کار در کشور است. محیط کسب و کار بسیار شلوغ با تعداد مجوزهای بسیار فراوان داریم چرا که دولت نفتی محسوب می‌شویم اما باید تدبیر شود.

ستاری با بیان اینکه بیش از سه هزار و 100 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد، گفت: حدود 500 شرکت دانش بنیان بزرگ صنعتی برای پیشرفت در کار خود از دانش روز برای افزایش کیفیت و بهره وری از روش‌های دانش بنیان استفاده ‌می‌کنند. اما باید در این شرکت‌های دانش بنیان آموزش برای شرکت‌های نوپا برگزار و نیز چگونگی دریافت تسهیلات را آموزش ببینند.

این مسئول با بیان اینکه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان 120 خدمات ارائه داده می‌شود، گفت: دانش آموختگان می‌توانند از نوآوری و ابتکار خود برای تولید و افزایش رونق اقتصادی بهره برداری کنند.

وی با اشاره به اینکه به شرکت‌های دانش بنیان تهسیلات کم بهره اهدا می‌شود، خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان در حال تبدیل شدن به شرکت‌های بزرگ هستند و بسیاری از شرکت‌های بزرگ را کنار می‌زنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه زیست بوم جدیدی در کشور ایجاد شد و آن را به کتاب تبدیل می‌کنیم، تصریح کرد: انتظار می‌رود در حوزه پژوهش‌های کاربردی بخش خصوصی ورود کنند و در بخش پایه‌ای از سوی دولت حمایت می‌شوند.

ستاری با اشاره به اینکه از نخبگان ایرانی که زیر 40 سال دارند برای زیست بوم جدید جذب کردیم، گفت: از این دانشمندان جوان در سال‌های ابتدایی حضورشان در ایران حمایت مالی به عمل آمد.

وی با بیان اینکه آمار رد شرکت دانش‌بنیان در کشور بیش از 50 درصد است، گفت: شرکت‌ها باید حرکت موثری از خود برجای بگذارند تا مشخص شود پس از ثبت مفید عمل کردند.لینک منبع

مطلب ایران بیشترین رشد علمی در دنیا را دارد در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ایران بیشترین رشد علمی در دنیا را دارد
http://mofidestan.ir/2017/08/29/%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا

یخچال لانگ یوکول بزرگترین یخچال طبیعی اروپا

یخچال لانگ یوکول در فاصله دو ساعتی ریکیاویک، پایتخت واقع شده و گردشگران زیادی را به خود جلب کرده هست. اما روی آوردن این گردشگران به چشم انداز های طبیعی ایسلند برای محیط زیست این کشور بدون هزینه نبوده هست.

ایسلند به جرات عجیب ترین مقصد گردشگری دنیاست یخچالها و آتش فشان ها همینطور آب فشان های داغ در کنار سردترین دشت های یخی آنقدر عجیب میباشند که دستمایه یکی از برترین رمانهای ژول ورن قرار گرفته اند ؛ مسافرت به مرکز زمین

یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا

ایسلند به جرات عجیب ترین مقصد گردشگری دنیاست


شهر خوشگل و دیدنی ریکیاویک پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور ایسلند هست. این شهر شمالی ترین پایتخت کره ی زمین به شمار می‌رود که به قطب شمال بسیار نزدیک هست. این شهر بیش از دویست هزار نفر جمعیت دارد.ریکیاویک چهل در صد از جمعیت کشور ایسلند را در بر گرفته هست.این شهر دویست و هفتاد و چهار کیلومتر مربع مساحت دارد.و مردم ایسلند به آن لقب « بزرگ ترین شهر کوچک جهان » را داده اند.

شاید باور کردنی نباشد اما از دیدنی ترین نکات دباره ی ایسلند این هست که این کشور بیش از ۱۸۰۰ دریاچه دارد.شما در این کشور به هر سو که رو کنید دریاچه ای خواهید یافت. بزرگ ترین این دریاچه ها «پینگوالاواتن» نام دارد. عمق این دریاچه نزدیک به صدو چهارده متر هست و هشتاد و چار کیلومتر مربع مساحت دارد.

همینطور ایسلند را میشود کشور آبشارها نامید. این کشور دارای چندین آبشار بزرگ و خوشگل در نقاط گوناگون و شهرهای گوناگون خود هست.

منطقه آتشفشانی هنگیل هم از عجایب ایسلند هست این منطقه آتشفشانی در شهر ذینوگلیر قرار دارد. و دارای آتشفشان های فعال و نیمه فعال هست. وجود این آتشفشان ها موجب گرم بودن آب های زیر زمینی منطقه شده هست تا جایی که در برخی از نقاط ایسلند در منزل ها نیازی به آبگرمکن نیست.در این کشور بیست و پنج قله ی آتشفشانی وجود دارد.

یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا

شهر زیبا و دیدنی ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر کشور ایسلند است


شفق قطبی هم از زیباترین مناظزی هست که در شمال اروپا مخصوصا در ایسلند که شمالی ترین کشور جهان هست میتوان دید این پدیده همۀ ساله گردشگران زیادی را علیرغم سختی مسیر به مناطق شمالی ایسلند می کشاند.

یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا

یخچال لانگ یوکول، یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی اروپا است

جاذبه اخیر سفر به قلب یخچال

گردشگرانی که به ایسلند میروند اکنون چشم انداز تازه ای به یخچال لانگ یوکول، یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی اروپا در اختیار دارند.

یک تونل به طول ۵۵۰ متر بازدید کنندگان را به قلب این غار یخی هدایت میکند.

یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا

وسعت یخچال لانگ یوکول، ۹۵۳ کیلومتر مربع است

راهروها و دهلیزهای متعددی برای عبور از شکاف های طبیعی و رسیدن به عمق آن ساخته شده هست. برخی از دهلیزها در عمق سی متری یخچال قرار دارند.

وسعت این یخچال ۹۵۳ کیلومتر مربع هست. یک راهنما و از مسئولان پروژه ساختن تونل میگوید احداث آن با حداقل دستکاری انجام شده هست و هدف آن بالا بردن دانش مردم را از یخچال ها هست.

نور ال ای دی با روشن کردن تونل، لایه های یخ دیواره و همینطور تبدیل برف متراکم به لایه های یخ را به بازدیدکنندگان نشان میدهند.

یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا

یخچال لانگ یوکول در فاصله دو ساعتی ریکیاویک، پایتخت واقع شده هست


در بین دانشمندانی که به این جا آمده اند یک زمین شناس هشدار می‌دهد که یخچال های جهان در موقعیت حساسی میباشند و ممکن هست بطور کامل ناپدید شوند. از حجم یخچال های جهان سالانه بین دو دهم تا سه دهم درصد کم می‌شود اگر این روند به همین شتاب ادامه پیدا کند یخچال لانگ یوکول ۱۵۰ تا سال دیگر کاملا ناپدید میشود.

یخچال لانگ یوکول تمام سال باز و هزینه بازدید از این سردترین و تازه ترین جاذبه گردشگری ایسلند معادل ۱۴۰ یورو هست.لینک منبع

مطلب یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی در اروپا
http://mofidestan.ir/2017/08/23/%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :