Ž
 
 


مترونوم دستگاهی است که با فواصل زمان مشخص، ضربات شنیداری تولید می کند. این ابزار معمولا توسط نوازندگان موسیقی برای تمرین و نواختن با پالس مشخص استفاده می شود. اگر به مترونوم نیاز دارید و با الکترونیک هم آشنایی مقدماتی دارید، لازم نیست برای خرید مترونوم هزینه کنید. ساخت مترونوم با آردوینو خیلی ساده تر از چیزی است که تصورش را بکنید. با ساختنی همراه باشید تا ساخت مترونوم با قطعات ارزان را یاد بگیرید.

آموزش ساخت مترونوم با برد آردوینو

آموزش ساخت مترونوم با برد آردوینو

این مترونوم از تایمر داخلی آردوینو برای محاسبه زمان ضربه بعدی استفاده می کند و با کمک سروو موتور، آونگ و بازر را حرکت می دهد. ساخت مترونوم نیاز به مهارت خاصی ندارد و حتی می تواند اولین پروژه آردوینوی شما باشد.

برای کالیبره کردن مترونوم باید کدهای زیر را روی آردوینو آپلود کنید. در تصاویر بالا تفاوت شاخک سروو موتور کالیبره شده با موتور کالیبره نشده را می بینید.#include // attach the servo library

// create a servo variable

Servo metronome;

// declare the constants for the buzzer and servo pins

const int buzz = 6;

const int servo = 9;

void setup()

pinMode (buzz, OUTPUT); // set the buzzerpin as an output

metronome.attach (servo); //attach the metronome var to a servo pin

//initialize the angle of the metronome

metronome.write (105);

بعد از اینکه شاخک سروو طوری کالیبره شد که نسبت به حالت افقی زاویه ۹۰ درجه پیدا کرد، به سر یک چوب بستنی چسب حرارتی بزنید و آن را در موازات شاخک سروو موتور بچسبانید.

قسمت صاف پشت سروو موتور را هم به شاسی برد آردوینو بچسبانید.

آخرین مرحله ساخت مترونوم برنامه ریزی آردوینو است. برای برنامه ریزی مترونوم از کدهای زیر استفاده کنید. اگر می خواهید فواصل زمانی را تغییر بدهید، BPM مورد نظرتان را در سریال مانیتور بنویسید و آن را به آردوینو بفرستید.

برای استفاده از مترونوم کافی است سریال مانیتور را باز کنید، مقدار BPM مورد نظرتان را وارد کنید و تمرین نوازندگی را شروع کنید. اگر پیشنهادی برای بهبود طراحی یا ساخت مترونوم با آردوینو دارید، آنر ا با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.لینک منبع

مطلب آموزش ساخت مترونوم ساده و دقیق با برد آردوینو در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات